Pažaiskim

Dabartinės Homeopatijos ir informacinės medicinos grožis – atvirume ir gyvume. Tai lyg žaidimų aikštelė, kuri neturi ribų. 

Rašau žaidimų, nes mano tokia patirtis. Man lengvumas, spontaniškumas bei Širdies tyrumas  asocijuojasi su žaidimu. Žaidimas yra tarsi antipodas sunkiam nemėgiamam darbui ir nuobodžiam mokymuisi. Žaisdami nepavargstam. Nuoširdžiai žaidžiant pasineriam ir išgyvenam patį procesą. Žaidimas skirtas mėgavimuisi šia akimirka, pačiu procesu, o ne rezultatų siekimui. Rezultatai ateina savaime. Vaikams žaidimai yra pats geriausias būdas mokytis, lavintis. Kuo mes prastesni? 

Dabartinėje homeopatijoje mes klausomės. Gyvai patiriam preparatus. Tuo dalinamės tarpusavyje. Vėlgi, pruvingai/klausymasis, ypač kai tai vyksta geroje kompanijoje – yra žaidimas. Neretai su kolegomis susieinam bendram patyrimui. Bendrystė yra būdas patirti kažką nauja – su kiekvienu nauju žmogumi keičiasi visos grupės patyrimo pobūdis. Kiekvienas įneša kažką nauja. Dabartinėje Homeopatijoje, kuri yra patyriminė, spontaniška ir nenuspėjama kaip pats Gyvenimas, rimtumas neretai reiškia… užsidarymą ir stagnaciją. Yra kolegų, labai rimtai gaminančių preparatus. Yra labai rimtai juos skiriančių. Viskas su tuo gerai. Bet man teko sutikti mokytojų ir kolegų, kuriems tai pavyksta itin lengvai – be jokių pastangų, lyg tai vyktų savaime, o Tu tiesiog kaskart patirtum tą grožį ir unikalumą. Su lengvumu – gylis visai kitas. Ir tai stebina, stulbina. Ir dirbant su pacientais – tas pats. Kiekvienas atvejis, kiekvienas akimirka – nepakartojami.

Žaidimas taipogi yra būdas mums komunikuoti tarpusavyje. Ir kai kuris nors iš žaidėjų tampa perdėm rimtas, užsidaro, pamiršta, kad jis pats tėra Žaidimo dalis, ima galvoti, kad nuo jo viskas priklauso, kitų darbas yra kumštelt jį šonan, mirktelt akį ir… žaidimas tęsiasi. Žaisdami kartu atrandam vis naujus, dar nepažintus savo aspektus. Paskui juos imam atpažinti pacientuose. 

Yra principai. Kaip kad jėgos, energijos nenaudojimas. Skaidrumas – t.y. neprimetimas savo matymo ir normų pacientui. Tam tikra prasme – neveikimas. Atvirumas. Įsiklausymas. Vidinė tyla. Pirmiausiai darbas su savimi – ir tik paskui su pacientu. 

Yra principai, tačiau ne taisyklės. Šitam žaidime nuomonėms nėra vietos, jos niekam neįdomios. Tiesiog susirenkam ir klausomės. Taisykles diktuoja pats Gyvenimas, klausymasis skirtas joms išgirsti. Sakykim, pajusti kurlink pučia vėjas, kur gyvastis ir atitinkamai pakoreguot bures. Vakar žaidimas vyko pagal vakar taisykles, ir tai buvo tobula. Dabar taisyklės pasikeitė. Diena kita. Mes kitokie. Vakarykščio žaidimo vis tiek nepavyks pakartoti. Ir ar reikia? 

Atitinkamai, dirbant su pacientu, mes irgi mokomės įsiklausyti į jo poreikius ir organizmo reagavimo ypatumus. Kiekvienas žmogus, įskaitant mus visus – atskiras pasaulis, atskira Visata. Mūsų labai keistas darbas. Tiesiog patirti tą kitą pasaulį (Dabartinėje Homeopatijoje tas patyrimas vyksta per preparatus, jie atskleidžia tai, kas paslėpta – ir tai vyksta/patiriama gyvai, betarpiškai, čia ir dabar) tokiu, koks anas yra – be jokių išankstinių nuostatų. Aš juk nežinau, koks tas pasaulis turėtų būt. Tyrinėt, tačiau tuo pat metu išlikt Neutralume, Tyloj, taške, kuriame visos skirtingos Visatos susiliečia. Tame “taške” patiriam Visumą, Vienį. Kur tai? Bet per Tai anas pasaulis ima išsikleist. Pats iš savęs ir būtent taip, kaip jam reikia. Niekad nesugalvotum, kad būtent taip. Ir tai – kasdieninės praktikos stebuklas. Kaskart nepaliauja stebinti.  

Nuo šiol Dabartinės Homeopatijos ir informacinės medicinos pavidale turime tokią multidimensinę platforma, kurioje kiekvienas laisvas būti savimi ir užsiimti tuo, kas įdomu. Kažkam įdomu homeopatijos klasika. Kažkam rūpi paeksperimentuot su izopatiniais preparatais. Kažkas bevelija apsiribot Šiuslerio druskomis. Kitam žaviausiai atrodo gemoterapija. Kiti žaidžia su akmenimis ir mineralais. Dar kiti gydymui naudoja spalvas (pvz., paprastą poliarizuotos šviesos Bioptron lempą su spalvotais filtrais; o gal sofistikuotą Aura Soma sistemą). Galbūt kažkas specializuojasi garsuose. Kažkas susižavi testavimo metodikomis arba biorezonansinės medicinos galimybėmis. Daugybė krypčių kelionei. Nė viena nėra teisingesnė už kitas. Čia tik Jūsų prioritetai – natūraliai kylantys iš Jūsų talentų ir jautrumo. Ir visi jie tinka. O galima ir visas kryptis naudot kartu, pagal situaciją ir poreikį. Jos viena kitą papildo.

Ir vėlgi, vieniems įdomu tyrinėt kūną, pažint jo reagavimo specifiką, gauti rezultatus šitame lygmenyje. Kitus kažkodėl domina emocinė sveikata ir todėl jie nagrinėja Bacho žiedus ir panašius preparatus. Kažkuris daugiau dėmesio skiria minčių sferai. Arba tyrinėja įvairių aplinkos veiksnių poveikį. Yra ir tokių, kuriuos domina Sąmonės tema, kuriems gyvenime svarbiausia atrodo atrasti atsakymą į klausimą “Kas aš esu?”.

Kaip bebūtų keista, Dabartinė Homeopatija ir informacinė medicina sujungia visus šiuos siekius ir priemones į vieną Visumą. Ateikit, įsiliekit, ištirpkit…

Parašykite komentarą