Informaciniai preparatai – II dalis. Kryptys

parašė Simonas Stankūnas 2013 02 25

Šiandien plačiausiai paplitusi sistema, naudojanti  IP, yra homeopatija. Tačiau ji ne vienintelė. Yra daug kitų krypčių, daugiau ar mažiau panašių į homeopatiją. Kadangi daugumą jų naudoju kasdieninėje praktikoje, pabandysiu trumpai ir subjektyviai apžvelgti įvairias sistemas/ kryptis (kartais tai bus tiesiog preparatų grupės ), kurios naudoja IP.

  • Klasikinė homeopatija (unicizmas). Skiriamas vienas preparatas vienu metu pagal paciento simptomų visumą bei konstitucinį tipą. Tokie preparatai parduodami specializuotose homeopatinėse vaistinėse, reikalauja labai tikslaus individualaus parinkimo. Skiriami konkrečiam žmogui, o ne ligai gydyti. Klinikinė diagnozė vaisto parinkimui reikšmės praktiškai neturi. Deja, nežiūrint gražios teorinės bazės, praktikoje viskas sudėtingiau. Taip, ūmiais atvejais tinkamai parinktas vienas preparatas veikia stebėtinai greitai ir efektyviai. Ir parinkti jį pagal ryškius simptomus pakankamai realu. Tačiau gydant lėtines ligas turim daug daugiau inercijos, persidengiančių sluoksnių, įvairių veiksnių, cheminių medikamentų poveikio iškreiptas organizmo reakcijas – dažniausiai per daug visko, kad padengtume vienu vieninteliu preparatu. Beje, netgi šiuolaikinės homeopatijos korifėjai pripažįsta, kad tokių itin sėkmingų paskyrimų būna ne daugiau 7-8%. Laimė, užsiskaito pataikymas ir ne į „dešimtuką“… Tik, vėlgi, iškyla klausimas, kaip elgtis toliau: kokį (vėl – vieną vienintelį) preparatą skirsim toliau, kokios potencijos, ir t.t. Iš esmės tai įmanoma. Bet nesvietiškai sunku.
  • Kompleksinė homeopatija (kompleksizmas). Naudojami kompleksiniai preparatai (kompleksonai), į kurių sudėtį įeina keli ar daugiau komponentų. Gamintojo tikslas – sukurti preparatą efektyvų tam tikros ligos gydymui. Taigi, dažniausiai skiriami pagal diagnozę. Neretai pakankamai efektyvūs, tačiau neatspindi tikrų homeopatijos galimybių. Palyginčiau juos su universaliais klijais ar universaliais skalbimo milteliais – tam tikras kompromisas, skirtas paprastesniam gyvenimui ir daugiau ar mažiau pasiteisinantis. Kaip būnu tinginys paieškot tinkamesnių, aš irgi naudoju universalius klijus.
  • Homotoksikologija ir antihomotoksinė terapija. H.Reckevego sukurta sistema, sujungianti homeopatiją ir izopatiją, naudojanti kompleksinius preparatus bei potencijų akordus. Orientuota į kliniškai mąstančius gydytojus, naudojamas pakankamai platus preparatų arsenalas bei galimybė juos lanksčiai pritaikyti kiekvienam atvejui. Savotiškas tiltas tarp homeopatijos ir akademinės medicinos, siūlantis praplėstą, bet vis dar daugiau orientuotą  į ligas modelį. Savo ribose veikia pakankamai gerai. Lietuvoje turime vokiečiųHeel bei italų Guna preparatus. Dar galima būtų paminėti vokiečių Reckeweg bei italų OTI kompanijas.
  • Izopatija veikia „tapatus gydo tapatų“ principu. Tai potencijuoti preparatai pagaminti iš sveikų (organopreparatai) arba pažeistų (nozodai) audinių bei organizmo skysčių, biologiškai aktyvių junginių, ligų sukėlėjų bei toksinų. Daugumas jų neišbandyti sveikų savanorių, neturi tikslių homeopatinių aprašymų – patogenezių, todėl nelaikomi pilnaverčiais homeopatiniais preparatais. Tačiau be jų neįsivaizduojamas testavimas (įskaitant ir Vega testą): organizmo ryškesnis reagavimas į vieną ar kitą preparatą turi ir diagnostinę reikšmę. Tinkamai naudojami gali būti ypač efektyvūs tiek gydymui, tiek profilaktikai. Autonozodai taip pat priklauso šiai kategorijai.
  • Antroposofinė medicina naudoja homeopatinius preparatus remiantis R. Steinerio idėjomis.
  • Biochemija pagal dr. Schüssler – tai 12 vadinamųjų audinių druskų žemomis 6D arba 12D potencijomis. Skirtos gerinti ląstelės funkcijai, atstatyti mineralų apykaitą, turi gana paprastas savo indikacijas bei skyrimo principus. Praktikuojantys šį metodą sako atvirai prisipažįsta nesiekiantys parnkti preparatų apgal Panašumo principą, o vadovaujasi biochemijos principais ir paprastomis indikacijomis. Įprasta vaistų forma – tabletės, mūsų vaistinėse galima gauti  DHU (Vokietija) pagamintų preparatų. Druskų sąrašas: Calcarea phosphorica 6D, Kalium muriaticum 6D, Kalium phosphoricum 6D, Kalium sulphuricum 6D, Magnesium phosphoricum 6D, Natrum muriaticum 6D, Natrum sulphuricum 6D, Calcarea sulphurica 6D, Calcarea fluoricum 12D, Ferrum phosphoricum 12D, Silicea 12D. Šių preparatų, pagamintų DHU (Vokietija) galima įsigyti ir Lietuvos vaistinėse.
  • Gemoterapija – homeopatiniai preparatai gaminami iš augalų pumpurų. Stimuliuoja endotelinę sistemą, padeda pašalinti toksinus. Dažniau vartojami žemesnėmis D potencijomis, neretai kartu su fitopreparatų tinktūromis (pastarosios žymimos TM arba Ø). Puikūs pagalbiniai preparatai, skiriant kartu su nozodais ar giliau veikiančiais preparatais palengvina toksinų pašalinimą ir taip sumažina paūmėjimų riziką. Palyginti neseniai šie preparatai pasirodė ir Lietuvos rinkoje.
  • Litoterapija – potencijuoti preparatai, gaminami iš akmenų, mineralų, kristalų. Apima didelę įvairovę kristalų ir mineralų, su kuriais nebuvo atlikti homeopatiniai išbandymai (vėlgi – lyg ir homeopatiniai preparatai, tačiau skiriami ne pagal Panašumo principą). Veikia struktūriniame lygmenyje. Stimuliuoja metabolizmo procesus. Palengvina mikroelementų patekimą į ląstelės vidų, aktyvindami fermentus. Atlaisvina svetimus organizmui mikroelementus, užblokuotus makromolekulėse. Kiek sunkesni, tačiau labiau struktūruoti negu gemoterapiniai preparatai. Štai pavyzdys kompleksinio litoterapinio preparato inkstams (OTI, Italija): Apatite 8 CH, Barytine 8 CH, Maiolica di Versailes 8 CH, Feldspato quadratico 8 CH, Ossidiana 8 CH, Orpimento 8 CH.
  • Spagirika pagal Krauss ir pagal Zimpel. Tai žoliniai preparatai, surinkti, fermentuoti, gaminti pagal alchemijos tradicijas, atsižvelgiant į astrologines situacijas (tiksliai parenkamas rinkimo laikas, gamybos procesų periodiškumas ir kt.). Gaminamos tinktūros, kurių kitas išskirtinis bruožas – pridedami ir augalo pelenai, taip išlaikant mikroelementų balansą.
  • Arborivitaliniai preparatai gaminami saulėtą dieną gyvo dirvoje augančio augalo dalį pamerkiant į spiritą 1 val. Pradininkas – anglų homeopatas Dr. Robert Thomas Cooper. Šiuo metu ši tradicija, deja, praktiškai užmiršta.
  • Bacho žiedų esencijos gaminamos iš augalų žiedų, tyro šaltinio vandens ir Saulės. Vieni efektyviausių kada nors sukurtų preparatų darbui psichoemociniame lygmenyje. Pakankamai plačiai paplitę pasaulyje. Ypatingas dalykas, be jų sunkiai įsivaizduoju savo praktiką. Nusipelno atskiro išsamesnio straipsnio.
  • Bailey esencijos gaminamos panašiai, tik žiedai merkiami ne į vandenį, o spiritą ir 15 min. laikomi saulėje. Neskirtos kūnui gydyti. Neskirtos emocinėms būsenoms. Pirmiausiai nukreiptos į asmenybės augimą ir išsilaisvinimą. Veikia daugiau kaip katalizatorius pasikeitimams į reikiamą pusę. Kaip sakė Bailey – „Daugelio mūsų laisvė gyventi tokį gyvenimą kurio norėtųsi yra labai suvaržyta.” Gaminamos iki šiol, tačiau ne taip paplitusios. Tiesiogiai su jomis nesusidūriau.
  • Kristalų esencijos gaunamos šiuos užpylus vandeniu ir palaikius saulėje. Gaunami stiprūs ir harmoningi preparatai, ypač tinkantys tiems, kam trūksta Saulės ir spalvų.  Daugumai praktikuotojų, dirbančių su kristalais toks kelias priimtinesnis nei homeopatiniai preparatai, kurie gaminami gan agresyviu ir barbarišku būdu – kristalus trituruojant (sutrinant). Kasdieniniame darbe dažniausiai naudoju austriškas Rostock kristalų esencijas.
  • Aurasoma – aklos britų farmacininkės Vicky Wall (1918-1991) sukurti nuostabaus grožio spalvų preparatai. Apjungia fitoterapiją, aromaterapiją, spalvų terapiją bei kristalų esencijas. Vakaruose turėjo ir turi didžiulę reikšmę suvokimui apie spalvų poveikį žmogui. Daugiausiai naudoju pomanderius, kurie puikiai atlieka savotiškų filtrų bei harmonizatorių vaidmenį testuojant. Rečiau naudoju kvintesencijas. Aurasomos praktikuojai plačiai naudoja balansinius aliejus, kurie, be kita ko, pasitarnauja ir savotiškai diagnostikai.
  • Stichijų preparatai – preparatai gaminami iš Saulės ar Mėnulio šviesos, Vaivorykštės, Vandenyno. Stiprūs preparatai, naudojami kartu su adaptacijos technikomis, skirti harmonizacijai su šiomis stichijomis. A. E. Kudaev pagamino juos atsižvelgdamas į šiais neramiais laikais vykstančius globalinius pokyčius: saulės aktyvumo didėjimą, dažnėjančias stichines nelaimes ir t.t.
  • „Likimo” preparatai – santykinai neseniai pradėti kurti ir taikyti suminiai preparatai. Tai informaciniai preparatai konstruojami šiuolaikinių informacinių technologijų (ne, kompiuteriai čia nenaudojami…) pagalba, ir skirti darbui su konkrečiomis gyvenimiškomis problemomis: meile, vienatve, baimėmis, pinigais, nevaisingumu ir kt. Kaip taisyklė, skiriami naudojant adaptacijos technikas.
  • Sisteminiai dvasiniai adaptantai (SDA) – sakralinių dalykų, relikvijų, jėgos vietų informacinės kopijos. Labai harmoningi, stiprūs preparatai, sukuriantys jungtį bei srautą su atitinkamu Šaltiniu. Veikia ne tik konkretų žmogų, bet ir erdvę aplink jį. Poveikis pirmiausiai nukreiptas į kiekvieno gyvenimo tikslų realizaciją, vidinė ramybė ir sveikata ateina daugiau kaip šito pasekmė… Be SDA neįsivaizduojama chronosemantika ir kitos atsako technikos.

Manau, šių pavyzdžių pakanka supratimui, kad daugumas šių preparatų netelpa nei į tradicinės farmakologijos, nei į homeopatijos rėmus. Ši sritis nuolat vystosi, kinta reaguodama į žmonių poreikius bei evoliuciją. Kai tik ima atrodyti, kad jau viskas atrasta, netikėtai atsiranda naujų krypčių.